Duben 2010

Totální propadák v Polešovicích

14. dubna 2010 v 19:59 | FC |  Muži

Polešovice - FC Bánov 5:0  (2:0)

Ve studeném a dosti silném větru si při losu lépe zvolili stranu domácí, čehož využili a i díky tomu vstřelili dvě úvodní branky utkání. Přesto jsme utkání začali celkem dobře a prvních 20 minut se hrála vyrovnaná kopaná a my jsme se dokonce častěji dostávali před soupeřovu branku, i když výrazněji jsme ji neohrozili. Poté začali iniciativu přebírat domácí, jimž pomáhal zesilující vítr v zádech. Dokázali si vytvořit několik nadějných šancí, hlavně po střelách z dálky, a nakonec se jim podařilo i skórovat.  Nejprve jsme ve 33. minutě po rohu nechali trestuhodně osamoceně hlavičkovat  Janíka, který otevřel skóre. O minutu později zvýšil střídající Hasoň, který se nádherně s pomocí větru trefil z 25 metrů, když jsme opět se špatným důrazem nedokázali odkopnout míč dál od naší šestnáctky.  Do konce poločasu jsme už neinkasovali a tlaku domácích se ubránili. Bohužel při odchodu do kabin neudržel nervy na uzdě již po několikáté M. Kočica a z hrací plochy zamířil rovnou do sprch. Nepochopitelně se pohádal s rozhodčím o sebraný aut na soupeřově půli, což je zcela zbytečné.  Druhá půle byla také proto již zcela v režii domácích, hned ve 49. minutě zvýšil Martykán střelou, která sice neměla razanci, ale přes zakrytý výhled skončila v síti O. Veleckého. O deset minut později při podobné situaci přízemní střelou zvýšil na 4:0 Martykán, který pět minut před koncem dovršil hattrick. 5:0.
Předvedený výkon našeho mužstva nebyl vůbec dobrý, proto doufejme, že na něj dají rychle zapomenout v příštím utkání s Havřicemi.

Branky: 49., 56., 85. Martykán M., 33. Janík M., 34. Hasoň J.

ŽK: 3. Janík M., 71. Hasoň J., 90. Martykán M. - 2. Polanský L., 13. Kočica M.
Diváci: 90.
Rozhodčí: Tomáš Kostelník - Jan Červinka (laik), Břetislav Polanský (laik).

Sestavy:
Polešovice: Andrýsek J. - Svoboda O., Martykán M., Kotek R., Korvas Z. (27. Hasoň J., 75. Hasoň D.), Kordula T., Janík M. (69. Patka J.), Černoch M., Běhávka J., Bednařík J., Bartošík R.
Trenér: Karel Přibyl.
Bánov: Velecký O. - Švehlík J. (29. Machalík V.), Polanský L., Pavlíček A., Mahdalíček P. ml., Mahdal P., Mahdal L., Koktavý L., Kočica M., Guryča R., Dalajka M. (69. Mahdalíček J.).

FC Bánov - Staré Město  1:2  (0:0)

Dorost po vlažném výkonu nestačil doma na mužstvo Starého Města, které bylo v tabulce pouze o dva body před nimi. Nicméně podal lepší a bojovnější výkon a po zásluze zvítězil. Bohužel stále  čekáme na první jarní body.

Jarošov-Babice
13:0(3:0) Staroba 3, V.Sedláček 3, Vaněk 2, Stojaspal 2, R.Sedláček, Čaník, Bartoň

FC Bánov - Buchlovice  1:1  (0:1)

Žáci v prvním jarním utkání narazili na zdatného soupeře, jež předváděl hlavně v prvním poločase dobrý fotbal. To dělalo našim hráčům nečekané problémy, i když měli celý zápas více ze hry. Bohužel v útoku se nám nedařilo zakončení. Několik šancí jsme si vytvořili, ale hostující brankář měl svůj den a svoje mužstvo podržel.

Bánov - Jarošov 3:0 (1:0)

Hned v úvodu jsme si vynutili tlak a dočkali se také branky. V 9. minutě se z 25 m z přímého kopu od levé lajny trefil V. Zálešák. 1:0. Od té chvíle jsme se do hostů zakousli. a měli neustálou územní převahu. po rohovém kopu neproměnil "tutovku" L. Mahdal , když sám před brankářem hlavičkoval nad bránu. A jelikož jsme neproměnili i další tutovky, z nich největší měl A. Pavlíček, když pálil na penaltě z voleje vysoko nad, šlo se do kabin za stavu 1:0.  Po změně stran bylo zřetelné, že hosté chtěji výsledek zvrátit., na chvíli srovnali hru a  vypracovali si také dvě šance, ale ty zůstaly nevyužity. Poté jsme se na koně opět dostali my a dočkali jsme se i druhé branky. L. Mahdal si naběhl na přesný rohový kop V. Machalíka a "dělovou" hlavičkou zatloukl míč pod břevno. V 69. minutě přišel bohužel otřesný okamžik, když se V. Zálešák srazil s hostujícím obráncem a z tohoto souboje vyšel se zlomenou holenní i lýtkovou kostí těsně nad kotníkem. Tato událost otřásla všemi  přítomnými a na hřišti to po té bylo chvíli znát. Až v 90. minutě si A. Pavlíček před šestnáctkou obešel dva obránce, vyměnil si míč s M. Kočicou a přízemní střelou stanovil na konečných 3:0.
V. Zálešákovi přejeme brzké a bezproblémové uzdravení !!

Branky: 9. Zálešák V., 64. Mahdal L., 90. Pavlíček A.

ŽK: 43. Guryča R. - 45. Bobčík P.
Diváci: 200.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Pavel Šupina (laik), Lubomír Bobčík (laik).

Sestavy obou mužstev:
Bánov: Velecký O. - Zálešák V. (69. Kočica M.), Polanský L., Pavlíček A., Mahdalíček P. st., Machalík V. (86. Polanský T.), Mahdal P., Mahdal L., Koktavý L., Guryča R., Dalajka M.
Jarošov: Ševčík J. - Zatloukal T. (75. Sedláček V.), Vyorálek J., Štrunc Š. (85. Holík J.), Strapina R., Malina L., Kolaja L., Kaštánek M., Kaštánek J., Grebeníček P., Bobčík P.

Kněžpole - Bánov 2:1  (1:1)

Dorost se na půdě aspiranta na postup statečně rval o vítězství rozhodně neudělal ostudu. V utkání jsme byli soupeři více než vyrovnaným soupeřem a zasloužili jsme si přivézt alespoň bod. bohužel zápas ovlivnil nepřesný výkon rozhodčího, který nám neuznal regulérní branku a soupeři naopak uznal neregulérní branku z ofsajdu.

Branky:   Vyorálek, Ondica - Staroba