Přípravný zápas Bánov - Nezdenice

9. března 2009 v 8:53 | FC |  Muži

Bánov - Nezdenice 1:0 (0:0)

Utkání, hrané v sobotu 7.3.2008 v 19:00 h., bylo poznammenáno nepříznívým počasím s děštěm a větrem. Nicméně i přesto se hráči snažili podat co nejlepší výkon, což se našim hráčům podařilo zejména v druhé půli.

První půle přinesla vyrovnaný fotbal průměrné úrovně, kdy nás soupeř překvapil solidním odporem, ke kterému jim výrazně dopohli i vypůjčení hráči z vyšší soutěže (UB) a náš rakouský leginář "Berger" (nově přezdívaný "Šilinkáč"). S přibývajícím časem se nám stále častěji dařilo dostávat na dostřel soupeřovy branky, ale bohužel bez výraznějšího efektu. Naopak soupeřoviy brejky byly nebezpečnější. Naštěstí si s jejich střelami naši brankáři poradili, tady je potěšující návrat P.France po zranění do naší "svatyně" . Ani jednomu mužstvu se v první půli nepodařilo skórovat a tak se šli obě mužstva ohřát do kabiny za bezbrankového stavu.

Druhou půli jsme po změnách v sestavě začali aktivněji a konečně byl znát rozdíl třídy. Nicméně z několika vytvořených šancí jsme dokázali využít pouze jednu. Hlavou, po přesném centru a perfektním naběhnutí, skóroval L. Polanský. Bohužel nás tento gól na chvíli moc uspokojil a tak začali "vystrkovat růžky" zase hosté, což vyvrcholilo odpískanou penaltou po faulu L. Mahdala na "Bergera", který se ujal i jejího zahrávání. V naší brance však v té chvíli stál P. Franc, který mu penaltu bravurně lapil. Poté přišli zase naše chvíle, ale vytvořené "vyložené" šance nedokázali naši útočníci proměnit. Zejména L. Zálešák ukázal co se dá neproměnit. I proto hubený brankový rozdíl na konci utkání nezcela vykresluje dění na hřišti, zejména v druhé půli.

Toto utkání především splnilo svůj účel přípravného zápasu, kde si trenéři vyzkoušeli další varianty sestavy a hráče na různých postech. Potěšující jsou zlepšující se výkony mladých hráčů (i z dorostu) a narůstající počet vytvořených brankových příležitostí.
Perličkou utkání byl start dvou generací Šupinů, kde si spolu pár minut zahráli otec Pavel se synem Pavlem.

Sestava 1. poločas : Franc/Polanský T. - Kumpa, Mahdal, Polanský O., Brnka - Machalík, Vasilievič, Kočica, Mahdalíček - Zálešák, Pavlíček
Sestava 2. poločas : Franc/Polanský T. - Králík, Mahdal,Gorčík, Brnka - Polanský L., Vasilievič, Pavlíček, Mahdalíček/Šupina P. st. - Šupina P. ml./Kumpa, Zálešák