14.Uh.Ostroh1313910:316( -15 )

První domácí zápas jsme nezvládli

30. března 2009 v 17:34 | FC |  Muži

Bánov - Bojkovice 1:3 ( 0:2 )

Bohužel první jarní domácí utkání 16. kola I.B třídy sk. "C" se našim mužům moc nepovedlo a po nevýrazném výkonu podlehli doma Bojkovicím, které byly po celý zápas fotbalovější.
Zápas začal pro nás slibně a chvíli to vypadalo, že bychom Bojkovice mohli dokonce porazit. Bohužel se zápas moc nevyvedl našemu gólmanovi, který v první půli dvakrát zbytečně chyboval, což soupeř stoprocentně využil. Naproti tomu jsme byli v útoku bezzubí a tak se šlo do kabin s dvoubrankovým mankem.
Po přestávce si soupeř v klidu hlídal skóre a naši marnou snahu o tlak kontroval rychlými protiútoky, z nichž jeden využil ke vstřelení třetího gólu. Nám se v zápětí podařilo výsledek alespoň korigovat gólem M. Dalajky, ale to bylo bohužel, do konce utkání, z naší strany vše.
Soupeř si od nás zaslouženě odváží tři body a nám nezbývá doufat, že náš výkon půjde v příštích zápasech nahoru a dokážeme doma porážet ostatní mužstva, zejména z dolní poloviny tabulky.

Utkání bylo nepříjemně poznamenáno zraněním O. Polanského, který při obětavém blokování soupeřovi střely špatně došlápl a zlomil si levou nohu v kotníku. Přejeme mu co nejméně bolesti a brzké uzdravení. Nepochybně nám bude v sestavě hodně chybět.

Dorost vyhrál v Topolné

30. března 2009 v 9:03 | FC |  Dorost

Topolná - Bánov 0:7 ( 0:2 )

Utkání 16. kola hrané za stálého deště a na terénu přípomínajícím kluziště dopadlo pro velmi příznivě.
Soupeř nastoupil do zápasu pouze s deseti hráči, což nám výrazně ulehčilo situaci. Od úvodního hvizdu jsme soupeře zamkli na jeho polovině, ale přes několik vyložených šancí se nám až do 40. minuty nedokázali skórovat. Přesto jsme šli do kabin s dvoubrankovým nádskokem po trefách Mandíka a Staroby v rozmezí 3 minut.
Druhá půle se nesla v podobném duchu, kdy jsme získali ještě větší převahu a soupeře, který začal fyzicky odpadat, jsme dokonale rozebrali a hned v úvodu jsme skóre pojistili m. Dalajkou. Od 60. minuty jsme hráli už taky v deseti hráčích (Dalajka M. a Mahdal P. odjeli pomoct mužům), ale paradoxně se výkon ještě zlepšil a bylo vidět více pěkných kombinačních akcí. Po gólech T. Polanského, který po střídání skóroval hned při prvním dotyku s míčem, J. Veleckého (2x) a T. Králíka a celé řadě neproměněných vyložených šancí utkání skončilo s konečným skóre 0:7.

Sestava: Čaňo T. - Gorčík - Čaňo D., Velecký, Králík - Staroba, Mahdal V., Mahdal P., Mandík -

21.06.2009

STK Zlínského kraje odložila všechny zápasy krajských soutěží, kromě Krajského přeboru

18. března 2009 v 9:14 | FC |  Muži

V původně zveřejněném "Rozlosování Jaro 2009" byl chybně uvedený termín prvního utkání mužů.,

Bánov - Dolní Loučky 0:1 (0:0)

Utkání, hrané v sobotu 14.3.2008 v 8:15 h. za pěkného slunečného počasí bohužel nepřineslo fotbal dobré kvality a to zejména ze strany našich hráčů. I když byla sestava improvizovaná, měli bychom soupeře hrajícího III. třídu porazit, obzvláště týden před začátkem sezóny.

Začátek prvního poločasu byl z naší strany dobrý, soupeře jsme zavřeli na jeho polovině, ale bez výraznějšího efektu. Z tohoto platonického tlaku se soupeř začal v polovině poločasu vymaňovat a postupně hru vyrovnal. Do přestávky už byla hra vyrovnaná bez vyložených šancí na obou stranách. Za zmínku stojí snad jen střela J. Vasiljeviče z přímého kopu, kterou vykopával z čáry jeden z hostujících hráčů a dvě hlavičky po rohovém kopu.
Druhý poločas přinesl stejný obraz hry a postupné zhoršování našeho výkonu což dokázal soupeř v závěru využít ke vsítění výtězné branky. My jsme se dokázali dostat pouze do dvou šancí, které stojí za zmínku.

Zápas byl poznamenán neúčastí několika hráčů základní sestavy. Bohužel někteří mladí hráči
z dorostu je nedokázali nahradit a to především proto, že pojali večerní přípravu na tento zápas po svém a během zápasu jim chybělo nasazení. Proto není nutné z výsledku dělat velké závěry, ale doufat, že to pro ně bude do budoucna ponaučení.

Nezbývá než doufat, že výkony v soutěži během jara budou výrazně lepší.

Sestava 1. poločas: Polanský T. - Kumpa D., Mahdal L., Polanský O., Mahdalíček P. - Machalík V., Guryča R., Vasiljevič J., Holderik P. - Dalajka M., Mahdal P.
Sestava 2. poločas: Polanský T. - Polanský O., Mahdal L., Gorčík L., Mahdalíček P. - Kumpa D., Guryča R., Vasiljevič J., Mahdal P.- Kumpa D./Staroba P., Holderik P.

Přípravný zápas Bánov - Nezdenice

9. března 2009 v 8:53 | FC |  Muži

Bánov - Nezdenice 1:0 (0:0)

Utkání, hrané v sobotu 7.3.2008 v 19:00 h., bylo poznammenáno nepříznívým počasím s děštěm a větrem. Nicméně i přesto se hráči snažili podat co nejlepší výkon, což se našim hráčům podařilo zejména v druhé půli.

První půle přinesla vyrovnaný fotbal průměrné úrovně, kdy nás soupeř překvapil solidním odporem, ke kterému jim výrazně dopohli i vypůjčení hráči z vyšší soutěže (UB) a náš rakouský leginář "Berger" (nově přezdívaný "Šilinkáč"). S přibývajícím časem se nám stále častěji dařilo dostávat na dostřel soupeřovy branky, ale bohužel bez výraznějšího efektu. Naopak soupeřoviy brejky byly nebezpečnější. Naštěstí si s jejich střelami naši brankáři poradili, tady je potěšující návrat P.France po zranění do naší "svatyně" . Ani jednomu mužstvu se v první půli nepodařilo skórovat a tak se šli obě mužstva ohřát do kabiny za bezbrankového stavu.

Druhou půli jsme po změnách v sestavě začali aktivněji a konečně byl znát rozdíl třídy. Nicméně z několika vytvořených šancí jsme dokázali využít pouze jednu. Hlavou, po přesném centru a perfektním naběhnutí, skóroval L. Polanský. Bohužel nás tento gól na chvíli moc uspokojil a tak začali "vystrkovat růžky" zase hosté, což vyvrcholilo odpískanou penaltou po faulu L. Mahdala na "Bergera", který se ujal i jejího zahrávání. V naší brance však v té chvíli stál P. Franc, který mu penaltu bravurně lapil. Poté přišli zase naše chvíle, ale vytvořené "vyložené" šance nedokázali naši útočníci proměnit. Zejména L. Zálešák ukázal co se dá neproměnit. I proto hubený brankový rozdíl na konci utkání nezcela vykresluje dění na hřišti, zejména v druhé půli.

Toto utkání především splnilo svůj účel přípravného zápasu, kde si trenéři vyzkoušeli další varianty sestavy a hráče na různých postech. Potěšující jsou zlepšující se výkony mladých hráčů (i z dorostu) a narůstající počet vytvořených brankových příležitostí.
Perličkou utkání byl start dvou generací Šupinů, kde si spolu pár minut zahráli otec Pavel se synem Pavlem.

Sestava 1. poločas : Franc/Polanský T. - Kumpa, Mahdal, Polanský O., Brnka - Machalík, Vasilievič, Kočica, Mahdalíček - Zálešák, Pavlíček
Sestava 2. poločas : Franc/Polanský T. - Králík, Mahdal,Gorčík, Brnka - Polanský L., Vasilievič, Pavlíček, Mahdalíček/Šupina P. st. - Šupina P. ml./Kumpa, Zálešák

Přípravný zápas Bánov - Suchá Loz

4. března 2009 v 10:05 | FC |  Muži

Bánov - Suchá Loz 5:2 (2:1)

První březnový večer Na Lapači v Uh. Brodě patřil přípravnému utkání našich můžů a borců ze Suché Loze. Fotbalisté Bánova po několika nepodařených zápasech stále čekají na první jarní přípravné vítězství. Večerní čas zdá se vyhovoval oběma celkům a zápas měl již od svého začátku vyhecovanou atmosféru. Vždyť šlo o klasické derby sousedních obcí. "Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání."

A to se potvrdilo. V prvním poločase muži Suché Loze řekvapili svým odvážným důrazným fotbalem a oba celky i po zbytečných chybách defenzívy snadno skórovaly. Mírně favorizovanému Bánovu chvíli trvalo, než se dostal do "správných otáček" a první půle zápasu byla poměrně vyrovnaná.

Do drůhé půle oba celky prostřídaly několik hráčů. Lépe začali fotbalisté Suché Loze a po rychlém brejku hned v úvodu srovnaly skóre. Ale postupem času se projevilo, že Bánovští hrají vyšší soutěž, byli aktivnější a převzali otěže zápasu do svých "nohou". Pomohly k tomu i dva odpískané pokutové kopy, které byly vyvrcholením vzrůstajícího tlaku před brankou soupeře ze Suché Loze. Mrzí nás už jen dalších několik slibně rozjetých akcí, které jsme nedotáhli díky špatné finální přihrávce do gólové podoby.

Z naší strany ale patřilo toto utkání mezi přípravnými duely k těm kvalitnějším, i když k tomu dopomohl relativně slabší soupeř než byly předchozí celky a je taky třeba pochválit naše svěřence za bojovnost až do konce utkání.
"Vyhrát v derby chce každý a dělali jsme pro to maximum, ale musíme uznat sílu soupeře hlavně v první části utkání".

Za Bánov "banány fsítili": Beníček J. (Bergr) 2, Pavlíček A. 1, Zálešák V. 1, Mahdal P. 1